35. ročník Podvihorlatského maratónu v znamení EMŠ 2019

V stredu 1. mája sa uskutočnil už 35. ročník Podvihorlatského maratónu, súčasťou ktorého bol aj 17. Michalovský polmaratón a po štvrtýkrát aj Polmaratónska štafeta. Už pred štartom zaznamenali organizátori rekordný záujem - zaregistrovaných bolo 400 pretekárov. V deň štartu sa napokon odprezentovalo rekordných 385 pretekárov - 77 maratóncov, 152 polmaratóncov a 156 bežcov v 39 štafetových družstvách.

Prvenstvo v maratóne už po tretíkrát dosiahol Trnavčan Tomáš Kopčík, zo žien bola najrýchlejšia Ivana Butoracová reprezentujúca klub MTC Vyšná Šebastová. V Michalovciach štartoval aj držiteľ traťového rekordu spred 33 rokov Peter Polák a svoj 1006-tý maratón tu absolvoval prezident slovenských zberačov maratónov Alexander Simon.

V polmaratóne potvrdil papierové predpoklady minuloročný víťaz maratónu Ukrajinec Anatoliy Malyy a do cieľa dobehol ako prvý. Zo žien bola na trati do Vinného a späť najrýchlejšia Vranovčanka Zuzana Stanovčáková, ktorá na tejto trati vyhrala aj v roku 2012.

Štafeta na polmaratónskej trati zaznamenala veľký záujem, organizátori očakávali okolo 25 štafiet, napokon sa ich zúčastnilo 39. Zlaté medaily získalo družstvo Team DNF, za nimi dobehol finišér štafety Malyy Team z Užhorodu a bronzové medaily si rozdelili členovia družstva VTJ VK Prešov.

Gratulujeme všetkým účastníkom k dosiahnutým výkonom a ďakujeme za vytvorenie skvelej a srdečnej atmosféry.

Ďakujeme aj desiatkam dobrovoľných usporiadateľov, ktorí sa postarali o hladký priebeh tohto náročného podujatia.

V neposlednom rade patrí poďakovanie aj všetkým spoluorganizátorom a partnerom za finančnú, či materiálnu pomoc a spoluprácu. Bez Vás by sme toto podujatie nemohli zorganizovať.

Srdečná vďaka všetkým a už teraz sa tešíme na stretnutie s vami na 36. Podvihorlatskom maratóne v roku 2020.